Resultat


Flickor 14-15 År

1         3 Söderqvist Karin Team LeWa Sport 28:12:00

2         1 Johansson Ebba IK Fyris / Triathlon 30:00:00

3         4 Åkerberg Molly Team LeWa Sport 32:58:00

4         2 Persson Natalie KSK friidrott 43:50:00

Flickor 12-13 År

1          10 Johansson Amanda Deje Simsällskap 16:50.9

3         12 Malmgren Nora Team LeWa Sport 19:29.8

4         13 Sandström Majken Julita Triathlon 19:57.4

5         8 Andersson Elin Katrineholms Simsällskap 23:03.0

6         9 Hyttinen Ella IFK Hedemora Skidor 25:14.4

7         11 Johansson Linnea Katrineholm 28:43.7

Pojkar 12-13 år

1         16 Pettersson Olle Julita Triathlon 17:01.1

Flickor 9-11År

1          31 Wetterberg Moa Team LeWa Sport 17:22

2         30 Söderqvist Anna Team LeWa Sport 17:40

3         23 Landoff Josefine Team LeWa Sport 18:05

4         25 Lindström Cindra Julita Triathlon 19:19

5         21 Johansson Vilma Team LeWa Sport 21:08

6        28 Persson Felicia KSK friidrott 21:59

7        27 Nilsson Vera Team LeWa Sport 22:11

8        20 Cederlund Fanny Team LeWa Sport 22:23

9        22 Kennerud Hilda 22:26

10       26 Nicklasson Tuwa Valla 23:02 

11        24 Larsson Alicia Vingåkers Orienteringsklubb 23:07

-          19 Frisell Fredrika Julita Triathlon DNF

Pojkar 9-11 år

1         39 Dahlin Leon IFK Hedemora Skidor 17:11

2        45 Seger Lukas Julita Triathlon 17:28

3        47 Sundström Emil Julita Triathlon 18:00

4        44 Pettersson Pelle Julita Triathlon 18:01

5        46 Siverskog August Julita Triathlon 18:08

6        48 Åkerberg Viktor Team LeWa Sport 19:31

7       42 Lagerberg Hugo Väsby SS Triathlon 20:02

8       40 Engberg Philip KSK fotboll 20:11

9       43 Nord Jack 22:07

10      37 Alenius Oscar IFK Hedemora Skidor 22:25



Flickor 8 år och yngre

1      58 Lagerberg Alva Väsby SS Triathlon 13:25.9

2     59 Larsson Agnes Vingåkers Orienteringsklubb 14:08.8

3     61 Egeland Juni DFK Värmbol 14:10.3

4     56 Goldén Rakel 14:30.3

5    60 Siverskog Irma Julita Triathlon 17:56.1

6    57 Johansson Elsa Katrineholm 18:11.4

Pojkar 8 år och yngre

1    6 Ekblom Edwin Mariestadscyklisten 11:45.1

2   74 Furén Melvin Katrineholm 12:50.5

3   71 Pettersson Kalle Julita Triathlon 13:05.9

4   68 Ekholm Olle Örebro AIK 13:07.8

5   65 Andersson Tor Katrineholm 14:36.6

6  66 Ansin Oliver 15:04.3

7   67 Edqvist Adrian Julita Triathlon 15:11.2

8   75 Ekblom Emil Mariestadscyklisten 15:13.9

9   72 Pfriem Viggo Julita Triathlon 15:17.9

10   69 Hyttinen Aron IFK Hedemora Skidor 15:24.9

11    70 Jurinec Elias 15:30.2

12   7 Israelsson Melker Katrineholm 15:31.2

13  73 Östlund Sebastian Sköldinge 17:15.6

Tri special

1 76 Goldén Erika 15:36.0

2 77 Andersson Johanna 17:55.0

Knattar

1 95 Egeland Olle Ck Ceres 5:38.7

2 90 Nicklasson Rosendahl Theo Valla 5:52.4

3 83 Lindström Cilia Julita Triathlon 5:53.8

4 80 Johansson Karin Katrineholm 7:22.0

5 81 Kennerud Alvin 7:39.3

6 94 Östlund Simon Sköldinge 7:59.7

7 92 Papp Kilian 8:16.3

8 79 Bringert Nora KOK / KSK 8:16.9

9 88 Lundberg Nelly Jakobsberg 8:35.1

10 89 Ekholm Sigge Örebro AIK 9:00.1

11 93 Sjöström Elias 9:03.1

12 82 Kjellander Alva Julita Triathlon 9:55.0

13 86 Johansson Tuva Team LeWa Sport 10:11.7

14 85 Sjöström Cornelia 12:46.0

15 87 Danielsson Hilma IFK Hedemora Skidor 16:01.6