Resultat 2018

Knattar flickor

1 Steen, Signe 5:53.2

2 Johansson, Tuva Team LeWa Sport 7:10.3

3 Lutteman, Vera Julita Triathlon 7:36.7

4 Alenius, Clara IFK Hedemora Skidor 7:49.9

5 Kjellander, Alva Julita Triathlon 8:05.7

6 Granfors, Asta Älvsjö BMX 9:05.6

7 Vestgöte, Lovis 9:32.3

8 Sjöström, Cornelia 9:51.3

9 Nensén, Iris Katrineholm 10:36.1

10 Danielsson, Hilma Team KJ 12:44.5

11 Lagerberg, Alicia Upplands Väsby 19:01.2

Knattar pojkar

1 Fullborn, William Julita Triathlon 4:30.9

2 Kennerud, Alvin 5:31.4

3 Lagerstedt, Dylan 5:47.0

4 Ekholm, Sigge Team LeWa Sport 6:36.1

4 Larsson, Ragnvald Sollentuna 6:40.0

5 Lagerstedt, Thiago 7:20.8

6 Sjöström, Elias 8:03.8

7 Andersson, Wiliam Sköldinge IF 12:24.3

8 Andersson, Victor Sköldinge IF 12:25.7

Flickor 8 år och yngre

1 Lindström, Cilia Julita Triathlon 13:29.5

2 Lindström, Ciona Julita Triathlon 13:41.1

3 Fullborn, Isabella Julita Triathlon 13:56.5

4 Goldén, Rakel KSK Friidrott 14:03.4

5 Siverskog, Irma Julita Triathlon 15:13.6

6 Andersson, Alva 17:03.6

7 Lutteman, Ella Julita Triathlon 18:49.4

8 Bringert, Nora Katrineholms OK 19:48.0

9 Samuelsson, Sophie Täby 24:34.9

Pojkar 8 år och yngre

1 Lönn, Theodor 13:23.33

2 Bjersand Hellström, Nils IK Fyris/Triathlon 13:34.5

3 Larsson, Manfred Sollentuna 13:53.5

4 Pettersson, Kalle Julita Triathlon 14:08.7

5 Pfreim, Viggo Julita Triathlon 14:09.8

6 Egeland, Olle Katrineholms AIK 14:54.9

7 Skoogh, William Bokenäs IF 15:30.1

8 Ekblom, Emil Mariestadscyklisterna 15:49.5

9 Nensén, Oliver Katrineholm 20:40.5

Tri special

1 Goldén, Erika 17:36.9

Flickor 9-11 år

1 Wetterberg, Moa Team LeWa Sport 17:49.0

2 Kindbom, Moa Mjölby 17:52.9

3 Lagerberg, Alva Väsby SS Triathlon 20:39.1

4 Johansson, Vilma Team LeWa Sport 22:09.0

5 Larsson, Isola Sollentuna 23:09.0

6 Nilsson, Vera Team LeWa Sport 23:20.8

7 Ljung, Hedda 23:52.8

8 Egeland, Juni DFK Värmbol 24:12.4

9 Larsson, Agnes Vingåker 24:23.0

10 Larsson, Alicia Vingåker 26:14.6

Pojkar 9-11 år

1 Siverskog, August Julita Triathlon 18:15.2

2 Sundström, Emil Julita Triathlon 18:31.5

3 Alenius, Oscar IFK Hedemora Skidor 19:17.6

4 Lagerberg, Hugo Väsby SS Triathlon 19:35.0

5 Lagmyr, Alexander Julita Triathlon 21:14.6

6 Hyttinen, Aron IFK Hedemora Skidor 21:21.6

7 Karlsson, Alfred BIF 22:24.4

8 Israelsson, Ruben KAIK/KH95 22:25.9

9 Ekholm, Olle Team LeWa Sport 22:47.8

10 Edqvist, Adrian Julita Triathlon 23:37.0

11 Ekblom, Edvin Mariestadscyklisten 25:04.9

12 Israelsson, Melker Ck Ceres/KH95 26:01.1

13 Granfors, Elmer Älvsjö BMX 26:43.9

14 Andersson, Oscar Sköldinge IF 28:20.1

Flickor 12-13 år

1 Malmgren, Nora Team LeWa Sport 21:53.0

2 Kindbom, Ida Mjölby 21:58.7

3 Landoff, Josefine Team LeWa Sport 23:43.7

4 Lindström, Cindra Julita Triathlon 24:26.3

5 Hyttinen, Ella IFK Hedemora Skidor 24:38.6

6 Kennerud, Hilda 30:13.2

7 Fhinn, Matilda Katrineholm 39:42.9

Pojkar 12-13 år

1 Dahlin, Leon IFK Hedemora Skidor 21:11.6

2 Bjersand Hellström, Johan IK Fyris/Triathlon 21:52.2

3 Lindh, William Örebro 24:08.0

4 Blomqvist, Erik Katrineholm 24:15.9

5 Pettersson, Pelle Julita Triathlon 24:23.2

6 Jansson, Linus IK Fyris/Triathlon 27:00.7

7 Olsson, Leo Ck Ceres/ KSS 33:13.1

Pojkar 14-15 år

1 Pettersson, Olle Julita Triathlon 34:23.0